Acayip merch’ler!

Turnelerde en sevdiğiniz grubun hatıra tişörtünü alıp koleksiyonunuza eklemek, yıpranana kadar üzerinden çıkarmamak müzikseverliğin gereklerinden. Gerçi Türkiye’de müzisyenler hayranları için ürün tasarlayıp üretmiyor. Üretse neler olurdu pek bilinmez ancak sizler için tam koleksiyonluk ürünleri derledik. Bizim favorimiz tabut…

Rammstein‘in fantastik ürünleri arasında en unutulmazı dildo kitiydi. Kitin içinde dildonun yanı sıra kelepçe, şişe ve kayganlaştırıcı var. Her üründe grubun logosu yer alıyor.

Eminem, 2000 yılında Marshall Mathers albümüyle yıkılan çocukluk evinden kurtardığı 700 tuğlayı web sitesinden sattı. Tuğlanın yanında albümü de veriyordu, tuğla yeterince iyi değilmiş gibi…

Grubun 1983’te çıkardığı albümleri Undercover of the Night ’a özel bir ürün piyasaya sundu. Rolling Stones‘un ikonundan bir telefon! Dilli ahizeyi kullanan epey kişi olmuştu.

Yatak odasında müzik yapmasıyla popüler Billie Eilish internet sitesinden yastık kılıfı ve battaniye satıyor. Tam çeyizlik.

Birçok grup tişört, anahtarlık ya da bardak gibi daha makul fan ürünleri piyasaya sunuyor. One One Direction‘ın yüzüyse bir koli bandının üzerinde.

Justin Timberlake Instagram’ında baltalı boy boy fotoğraflarını yayınladı. Birkaç hafta sonra yayımladığı Man of the Woods albümüyle birlikte 300 dolarlık baltalarını satışa sundu.

Trash metal grubu Gwar’ın tarzı ve yaptıkları her zaman ilginç oldu. Ancak fanlarına barbekü sosu satmaları kadar tuhaf olmamıştı. Bol acılı aynı müzikleri gibi. Gerçi bunu yapan ilk grup değiller, Bastille ve State Champs da kendi acı soslarını satışa sunmuştu.

Kiss çılgınlarının talebi üzerine yapılan bir ürün: Tabut. Ölümüne hayran olmak böylesi bir şey olmalı. 4 bin dolarlık tabutun içinde de logolar var.

Justin Bieber‘ın adıyla yatıp kalkan fanlarının favori ürünleri arasında bir diş fırçası var. Bieber kafası şeklinde falan değil, bildiğiniz düz diş fırçası ancak ağızdayken şarkı söylemeye başlıyor. Diş ipi ve macunu var.