Baharda Caz: Zorlu PSM Caz Festivali 2019

2017 yılından bu yana müziğin çok sesliliğini benimseyen Zorlu PSM Caz Festivali, 3.senesinde de dopdolu! ‘Her müziğin cazı’ mottosuyla yola çıkan festival çatısı altında blues, elektronik, world, funk, indie, klasik, pop ve rock müziğin çeşitli temsilcileri yer alıyor. 25 Nisan – 1 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek organizasyon dünyanın dört bir yanından sesleri bir araya getirmenin yanı sıra panellerden film gösterimlerine, atölyelerden açık hava etkinliklerine 5 hafta boyunca kültür sanat dünyasının nabzını tutacak. Tam bir bahar festivali anlayacağınız!

Geçtiğimiz senelerde The Australian Pink Floyd Show, Jan Garbarek, Chick Corea Trio, Ara Malikian ve Grails gibi isimleri sahnelerinde ağırlayan Zorlu PSM Caz Festivali’nin 2019 programını merakla bekliyorduk.

via GIPHY

Ajandaları hazırladıysak konser kadrosuna şöyle bir göz atalım; açılışını gitarın yaşayan efsanesi John McLaughlin’in 4th Dimension projesiyle birlikte yapacağı festivalde; modern klasik müziğin temsilcilerinden Ólafur Arnalds, bugüne dek tam 10 kez Grammy Ödülü’ne layık görülmüş caz vokalisti Bobby McFerrin, yolculuğu 90’lardan günümüze uzanan ikili Morcheeba, dünya müziğinin efsanesi Enrico Macias, house müziğin sınırlarını genişleten Belçikalı duo Stavroz ve daha birçok farklı isim sahne alacak.

Fazıl Say, Kerem Görsev ve İlhan Erşahin gibi adını dünyaya duyurmuş sanatçıların yanında yerli sahnenin çiçeği burnunda isimleri de ağırlanacak. Festival programının detaylarını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/HbKDdYQCNYU

Zorlu PSM Caz Festivali 2019’un biletleri 21 Şubat’tan itibaren Zorlu PSM gişelerinde ve biletix.com’da satışta olacak. Etkinlik takvimine buradan ulaşabilirsiniz.