Final sezonu daha uzun bir Game of Thrones geliyor

Geldi, geliyor, gelecek derken artık sayılı günler kaldı Game of Thrones’un final sezonunu izlememize. Neler olacak artık her şey nihayete varacak, biz fan’ları da rahatlayacağız. Elbette dizi yayınlanana kadar birçok farklı haber çıkmaya devam ediyor. Onlardan biri de dizinin süresiyle ilgili.

 

HBO, Game of Thrones’un sekizinci ve son sezonunun ilk iki bölümünün diğerlerinden biraz daha kısa olacağını onayladı. Diğer bölümlerse epey uzun! Gerçi ilk başlarda her bölümün 90 dakika uzunluğunda olacağı söyleniyordu. Oysa açıklanan bölümlere göre sadece son 4 bölüm en uzun bölümleri. Bu süre mevzusundan dolayı yapımcılar arasında epey olay çıktı keza bu kadar uzun olmaz diyenler istifa bile etti. HBO’dakiler bizim dizileri görse dükkanı kapatıp giderdi herhalde…

Neyse lafı çok uzatmadan, bölümlerin çıkış tarihi ve uzunluklarını sizlerle paylaşalım. Elbette saatler ABD baz alınarak okunmalı.

Sezon 8, Bölüm 1
İlk buluşma tarihi: 14 Nisan Pazar, saat 9’da. (ET / P)
Tahmini çalışma süresi: 0:54

Sezon 8, Bölüm 2
İlk buluşma tarihi: 21 Nisan Pazar, saat 9’da. (ET / P)
Tahmini çalışma süresi: 0:58

Sezon 8, Bölüm 3
İlk buluşma tarihi: 28 Nisan Pazar, saat 9’da. (ET / P)
Tahmini çalışma süresi: 1:22

Sezon 8, Bölüm 4
İlk buluşma tarihi: 5 Mayıs Pazar, saat 9’da. (ET / P)
Tahmini çalışma süresi: 1:18

Sezon 8, Bölüm 5
İlk buluşma tarihi: 12 Mayıs Pazar, saat 9’da. (ET / P)
Tahmini çalışma süresi: 1:20

Sezon 8, Bölüm 6
İlk buluşma tarihi: 19 Mayıs Pazar, saat 9’da. (ET / P)
Tahmini çalışma süresi: 1:20

George R. R. Martin‘in aynı adlı epik roman serisinden uyarlanan Game of Thrones’ta Kit HaringtonPeter Dinklage, Lena Headey, Emilia Clarke, Sophie Turner, Maisie Williams ve Nikolaj Coster-Waldau rol alıyor. David Benioff ve D.B. Weiss ikilisinin ekrana taşıdığı dizi 14. Nisan’da HBO’ya yayınlanmaya başlayacak.