Gençlere son ses yarışma

Ses yarışmalarını farklı bir boyuta taşıyan Vodafone FreeZone Son Ses Online Müzik Yarışması’nın birincisi Umur Doma ilk teklisi Fantastik’i GNL etiketiyle çıkardı.

Şarkı sözleri Onur Özdemir’in müziğiyse Özdemir ve Ozan Bayraşa imzasını taşıyan şarkıyı geçen ay Umur ile birlikte dinledik. Yorumu özgün, sözleri ilginç ve müziği gerçekten dikkat çekici. Yavaş ancak sadık bir dinleyici kitlesi kazanma yolunda ilerliyor.

3 bin 500 kişi arasında oylamayla seçilen 21 yaşındaki Umur, bu başarısına rağmen fazlasıyla alçakgönüllü ancak sahnede bunu acilen kırması gerekiyor! GNL yarışmanın kazananlarının müzik sektöründe kalıcı olabilmesi için epey araştırma yaparak adım attığını biliyoruz. Genç müzisyen eğer kalıcı olabilirse bu en başta müzik sektörü için harika bir kazanım olacak. Bu konuda şimdiden fikir yürütmek için erken, zamanla göreceğiz.

Bir diğer yandan yarışmanın ikincisi düzenlenecek, başvurular başladı. İkincisi düzenlenecek olan Vodafone FreeZone Son Ses Online Müzik Yarışması 2019’un tanıtımı, Vodafone Arena’da yapıldı. Yarışmaya başvuracak kişilerin 14-26 yaş aralığında olması gerek, başvurular acunn.com sitesinden yapılacak. Son tarih 1 Mart.

Müzisyen ve aranjör Tarık Sezer ve ekibinin yapacağı ön elemenin ardından yarı final aşaması için 30 kişi seçilecek. Seçilen 30 ses, 15’er kişilik 2 grup olarak Freezone Stüdyo’da koçluk alacak ve performanslarını sergileyecek. Yarı final performansları dijital platformlarda yayınlanacak. Halk oylaması ve jüri özel puanıyla 10 finalist belirlenecek. Mayıs ayında düzenlenecek büyük finalde jüri üyeliğini Simge ve Buray yapacak. Yarışmanın finali TV 8.5 ve Freezone YouTube’da canlı yayınlanacak. Büyük finalin 1’incisinin ödülü ise tekli çıkarma fırsatı.

Yarışmayı ve Umur’u takipteyiz.

Umur’un repertuvarında kendi şarkılarının yanı sıra yabancı parçalar da yer alıyor.

3500

Geçen ay katılan yarışmacı sayısı.

100

100 dakikalık konser için 100’den fazla grafik sanatçısı, programcı ve yazılımcı çalışıyor.