Müzik gurusu DJ Roman Flügel, RX İstanbul’u ateşleyecek!

roman flügel, dj roman flügel

Türkiye’nin en büyük elektronik müzik festivali Big Burn Istanbul‘un kış serisi Big Burn Nights, 16 Mart Cumartesi gecesi Alman DJ, prodüktör ve müzik gurusu Roman Flügel’i underground tarzıyla RX İstanbul’da ağırlayacak. Şehrin en iyi ses sistemine sahip olan RX’te gerçekleşecek olan gece, bu yıl 3.sü düzenlenecek Big Burn İstanbul festivali için de ipuçları veriyor.
Alman elektronik müzik sahnesindeki büyük isimler arasında yer alan Roman Flügel, 1990’ların başından beri elektronik müziğin içerisinde. Frankfurt’ta Jörn elling Wuttke ile tanışmasının ardından Alter Ego, Sensorama ve Acid Jesus gibi pek çok başarılı çalışmaya imza attı. Frankfurt’ta Detroit soundlarıyla tanındı. Ongaku, Klang, Playhouse müzik şirketlerinin sahibi ve elektronik müzikte Almanya’nın en önde gelen isimlerinden birisi. Daft Punk, The Human League, Primal Scream, Pet Shop Boys, Kylie Minogue için remix’ler yaptı.
İbiza/Amnesia ve Berlin/Berghain gibi kulüplerde hünerlerini sergiliyor. Çağdaş müzik olarak isimlendirdiği geniş yelpazesinde Acid House gibi ilginç tekno tatlarını futuristik italo discoyla buluşturuyor. Alman underground’ında oldukça seviliyor. Flügel, farklı soundlarıyla ve Big Burn Nights sunumuyla RX’te dinleyicilerini bambaşka alemlere götürmeye geliyor!

Türkiye’de ve dünyada elektronik müziğe yön veren Burn Enerji İçeceği’nin birbirinden eğlenceli etkinliklerinden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarını takip etmeyi unutmayın!