Sahne Ajanda: Temmuz 2019

Bir Yaz Gecesi Rüyası

❏ “Herkesin geçmişinde hikayesine eşlik ettiği romanlar vardır. İşte bunlardan biri de Cervantes’in ölümsüz eseri Don Kişot…” İki pür vicdanın sırasında gelen şarkılar, olmazsa olmaz düellolarla dolu eşsiz hikayeyi ve deliliğin dünyasına birebir tanık olmak isteyenler, Don Kişot’um Ben oyununu 2 Temmuz’da ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nda saat 21.15’de gidip izleyebilir. Dikkat! Delilik bulaşıcıdır, gidip görün!

❏ BKM Mutfak kadrosunda tanıdığımız başarılı mizahsever Okan Çabalar’la eğlenmeye ne dersiniz? Yer aldığı pek çok skeç programı, dizi ve filmlerdeki başarılı tiplemelerle gönlümüzde taht kuran Okan Çabaların stand-up gösterisi 2 Temmuz’da Moda Kayıkhane’de saat 20.30’da sizleri güldürmek için bekliyor olacak, biletler tükenmeden mutlaka alın!

❏ Osmanlı saray dansları, oryantal danslar ve ritm gösterisi ile harmanlanan sahne, 360 derece görsel efektler ve ilginç kostümleriyle izleyenleri adeta büyülemeye devam ediyor. Dansın Ritmi, 2 Temmuz’da Hodjapasha Gösteri ve Etkinlik Merkezi’nde saat 20.30’da sahne alacak. Unutmadan ekleyelim, program öncesinde dilerseniz, Dervish Experience sergisini de gidip görebilirsiniz!

❏ Aleksandar Popovski’nin yönettiği aşk ve rüyalar üzerine yazılan danslı, bol komedi dolu Bir Yaz Gecesi Rüyası oyunu, ödüllü oyuncular Levent Üzümcü, Neslihan Yeldan, Sezai Aydın ve Arda Aydın’dan oluşuyor. Ünlü yönetmenin yönettiği Bir Yaz Gecesi Rüyası oyunu 10 Temmuz’da Ayvalık Amfitiyatro’da saat 21.00’de sahne alacak, sizleri kırmızı ormanın derinliklerine çekecek…

❏ Ali Poyrazoğlu’nun yazıp yönettiği, kendi anılarından yola çıkarak, kukla sanatıyla ilgili bilgileriyle birlikte tiyatroyu, doğaçlama ve müziği, seyirciyle kurduğu ilişkiyi birebir harmanlayarak müthiş bir performans sergilediği Asi Kuş oyunu sizlerle buluşmaya geliyor. Asi Kuş oyunu, 19 Temmuz’da Bodrum Kalesi’nde saat 21.00’de yer alacak, biletler tükenmeden mutlaka alın!

❏ Nazım Hikmet’in ölümünün 54. yıl dönümü için Genco Erkal’ın uyarlayıp, yönettiği oyunda eşi Piraye’ye duyduğu tutkulu aşkını, ağırlıklı olarak Bursa Cezaevi’ndeki yaşamını ve sürgün yıllarına odaklanarak yaşamındaki izleri sahneye taşınıyor. Piyano ve viyolensel eşliğinde oynanacak oyunda başta Fazıl Say ve Zülfü Livaneli olmak üzere diğer bestecilerinde Nazım şarkılarının seslendirileceği Yaşamaya Dair müzikli gösteriyi, 2 Temmuz’da Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu’nda saat 21.00’de izleyebilirsiniz.

❏ Sosyal medyadaki çektiği videolarla, onadığı skeçlerle ve çeşitli karakter tiplemeleriyle büyük beğeni toplayan BKM Mutfak ekibinden oyuncu- senarist Tahsin Hasoğlu, kendi tabiriyle “Mizah İşçisi” Böyleyken Böyle oyunu ile sizleri 9 Temmuz’da Moda Kayıkhane’de saat 20.30’da bekliyor olacak, kahkaha dolu gösteriyi kaçırmayın, biletler tükenmeden mutlaka alın!

❏ Tamamen gerçek olaylara dayanan, yaşanan olayları pek çok farklı kaynaktan edinen Adamın Hikayesi’nde Atatürk’le ilgili az bilinenleri ortaya çıkarıyor. Gidip bu zevke ortak olmak, daha önce duymadıklarınızı öğrenmek isterseniz, Adamın Hikayesi, 6 Temmuz’da Datça Açıkhava Tiyatrosu’nda saat 21.00’de.

❏ Dionysos Tiyatro 20182019 tiyatro sezonunun 3 ödüllü oyunu Fransız komedisi Salaklar Sofrası’nda toplumsal hicive doyacaksınız. Ayrıca oyunun en önemli yanı kullanılacak olan sanat eserlerinin Türk resim ve heykel sanatının gelecek vaat eden genç ressamlarından ve heykeltraşlarının özel çalışmalarından oluşuyor. Sahnelenen gösteri sonrasında eserleri sahiplenmek isteyen izleyiciler gidip sanatçılardan bu eserleri satın alabiliyor.  Salaklar Sofrası oyunu, 4 Temmuz’da Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu’nda saat 21.15’de.

❏ Büyük doktorlar delinin, takıntılının altında yatan insanı görmenin, keşfetmenin, düzeltmenin yollarını arıyor. Ya bunların hepsi zincirlerinden boşanıp aramıza karışırsa? Tak Tak Takıntı, gündelik yaşam içinde farkına varmadığımız, sıradan sandığımız küçük olayları kabuğundan ayırıp bizlere sunan ilginç bir güldürü. Tak Tak Takıntı oyunu, 5 Temmuz’da Bodrum Kalesi’nde saat 21.00’de sahne alacak güldürü sizleri bekliyor olacak.